Nejlepší koncerty, které už máme letos za sebou

Guns N' Roses
Guns N' Roses | Zdroj: musicfeeds.com

Rok 2017 se překlenul do své druhé poloviny, a proto přichází ideální příležitost k bilancování. Rozhodli jsme se vás seznámit s nejzajímavějšími hudebními akcemi prvního pololetí. Samozřejmě se odehrálo i mnoho dalších velmi přitažlivých hudebních událostí, ale tyto podle nás ovlivnily nejvíce fanoušků. Takže hurá na vzpomínání.

Green Day – 22. ledna 2017, Praha

Hned v prvním měsíci letošního roku se uskutečnila prozatím největší punkrocková událost, kterou předvedli borci z Kalifornie, Green Day. Zajistili si perfektní zvuk, zbytečně neplýtvali s pódiovými dekoracemi a zaměřili se především na hudbu. Důkladně zpropagovali nejen velice povedenou aktuální desku Revolution Radio, ale samozřejmě zazněly i největší hity v čele s Basket Case, American Idiot nebo Jesus of Suburbia.

        Čtěte také: Green Day přijeli s monstrózní show, kterou si Praha snad ani nezasloužila

Lindsey Stirling – 28. února a 1. března 2017, Praha

Dvojkoncert téhle houslové virtuózky prostě nutno zmínit. Lindsey předvedla nejen úžasně šikovné prstíky při hře na svůj nástroj, ale i výbornou taneční show nabitou energií a sex-appealem. Celé to někdy připomínalo až téměř kouzelnické vystoupení, protože všechny svým výkonem, kulisami a atmosférou doslova uhranula.

       Čtěte také: Smích, slzy i poučení – takový byl koncert Lindsey Stirling

LP – 27. a 28. března 2017, Praha 

New Yorská zpěvačka Laura Pergolizzi alias LP zabodovala zejména svým hitem Lost On You, který podle melodie pozná téměř každý. Ale i zbytek její tvorby je velice zajímavý, což dokázala i na pražském koncertě. Tahle holka s chlapeckou vizáží dvakrát vyprodala Roxy a předvedla velice pestrý materiál.

    Fotoreport: LP – 28. 3. 2017, Roxy, Praha

Korn, Hellyah, Heaven Shall Burn – 30. března 2017, Praha 

Nu-metaloví matadoři Korn jsou v našich končinách velice populární smečkou. Ostatně také se k nám rádi vracejí. Tentokrát ovšem musíme zmínit i jejich kvalitní předkapely. Dovezli si sebou totiž superkapelu HellyahChadem Grayem v čele a neméně kvalitní metalcorové borce Heaven Shall Burn. Samotní Korn zahráli sbírku svých největších hitů, i když některé jsme bohužel museli oželet.

    Čtěte také: Korn v Praze ukázali, proč pořád patří mezi absolutní metalovou špičku

Deep Purple – 22. května, Praha 

Kdo by neznal legendární britskou kapelu s Ianem Gillianem za mikrofonem. Stačí říct jen Smoke on The Water a každý hned zpozorní. Samozřejmě se dostalo i na album Infinite, které bylo hlavním důvodem k Long Goodbye Tour. Návštěvou tohoto koncertu jste navíc měli možná poslední příležitost zažít část jejich velkého turné. Více v článku.

    Čtěte také: Legendární Deep Purple včera Praze předvedli svou geniální muziku i show

Rammstein – 28. a 29. května 2017, Praha

Česká republika si užívala krásného slunného počasí, ale v Praze bylo během dvou dnů ještě dvakrát větší horko. Pyrotechnickou show totiž přivezli proslulí Rammstein, takže se bylo na co koukat i co poslouchat. Mohli jste si užít maximálně žhnoucí atmosféru plnou hitovek typu Du Hast, Feuer frei nebo Amerika. Till Lindemann opět ukázal, že je prostě industriální bůh.

Čtěte také: Rammstein napodruhé začali rozpačitě, nakonec ale předvedli strhující podívanou

Linkin Park – Aerodrome festival, 11. června 2017, Praha

Aerorome je sice téměř celodenním festivalem, zmíníme však pouze jediné vystoupení, které ty ostatní vysoce převyšovalo. Linkin Park sice v poslední době schytali hodně ostrou kritiku za jejich poslední desku One More Light, ale v Praze stoprocentně dokázali, že naživo jim prakticky nic nechybí. Předvedli dokonalou show plnou hitů a překvapivě velice dobře zapadaly i ty nejnovější.

   Čtěte také: Linkin Park v Praze odehráli strhující koncert

 System of a Down – 12. června 2017, Praha 

Jen o pouhý den později byl další úžasný návrat. System of a Down jsme u nás neviděli již pěkně dlouho a kapela to svým fanouškům naplno vynahradila. Geniální hudba a bezchybný zpěv Serje Tankiana doslova rozproudil adrenalin v každém přítomném. Hity Chop Suey, B.Y.O.B. nebo Prison Song omámily každého v hale. Po úžasném zážitku z Linkinů minimálně srovnatelný z této americké smečky s arménskými kořeny.

 Čtěte také: System Of A Down v Praze zvedli diváky ze sedadel

Sting – Metronome festival, 23. června 2017, Praha

Sting už se pohybuje na hudební scéně několik desetiletí a na jeho tvorbě je to znát. Na pražském Výstavišti se na něj těšili nejen hudební fanoušci, ale i řada přítomných muzikantů. Prostě se nejedná o žádnou béčkovou osobnost, ale stoprocentní legendu. Zazněly písně z jeho sólové tvorby, ale zapomenuty nebyli ani hitovky od The Police. Englishman in New York si všichni zpívali ještě několik dní po ukončení této akce.

Čtěte také: Legendární Sting včera v Praze zahrál největší hity své hudební kariéry

The 1975 – 26. června 2017, Praha

Nadšení také čekalo na fanoušky populárních The 1975, kteří před Forem Karlín trčeli dlouhé hodiny. Kapela přivezla skvělou show doplněnou o vizuální efekty, koukněte na fotoreport.

Čtěte také: The 1975 rozhýbali celé Forum Karlín, Matty Healy překvapil publikum

 Foo Fighters – 27. června 2017, Praha 

Dave Grohl a jeho Foo Fighters patří mezi největší giganty současnosti. Jejich nekompromisní rockové vystoupení v Praze opět všem dokázalo, že tento bubeník z Nirvany je po právu jedním z nejoceňovanějších muzikantů. Foo Fighters si naplno užívají hraní i přízeň svých fanoušků a na stage je to prostě znát. Nutno zmínit i předkapelu Red Fang, která příjemně zapadla do celého programu.

Čtěte také: Monstrózní a energetičtí: To byli Foo Fighters v Praze

Guns N’Roses – 4. července 2017, Praha

Axl Rose, Slash a Duff McKagan se k obrovské radosti všech dali konečně dohromady a přijeli se ukázat i do Prahy. Nejednalo se o bezchybné a dokonalé vystoupení, přesto hnulo srdcem všech fanoušků v Letňanech. Slash předvedl svůj neuvěřitelný kytarový um a obrovské množství energie. Axl odzpíval důležité hity Welcome to the Jungle, Sweet Child O´Mine či November Rain a zbytek kapely jim neméně kvalitně sekundoval.

 Čtěte také: Axl a Slash zase spolu: Guns N’ Roses v Praze předvedli gigantickou show

Evanescence – Rock for People, 6. července 2017, Hradec Králové

Evanescence se proslavili zejména díky hitům Bring Me To Life a My Immortal, ale i zbytek jejich tvorby rozhodně stojí za pozornost. Dokázali to i na hradeckém festivalu Rock for People. Amy Lee je již sice o pár let starší, ale přesto má stále hromadu sex-appelu a hlas jí slouží naplno. V kombinaci s příjemnými melodiemi kapely tak vzniká celek, který nenechá nikoho chladným.

 Čtěte také: Evanescence se postarali o výborné završení Rock for People


Napište komentář