Na jaké největší hudební akce vyrazit do konce roku?

Robbie Williams | Zdroj: youtube.com

Letošní rok jako by byl přímo dělaný pro koncerty velkých rockových hvězd. Po jménech jako Rammstein, Guns N’ Roses či Foo Fighters, čeká hudební nadšence nabitá festivalová sezóna, po níž do České republiky zavítá Robbie Williams, Papa Roach, Queen s Adamem Lambertem, Marilyn Manson nebo Five Finger Death Punch.

Hrady CZ – 14. července – 2. září, Točník, Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz

Již 13. ročník tohoto letního kulturního festivalu se uskuteční na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky. Program je postaven na vystoupení špiček české hudební scény.

Čtěte také: Festival Hrady CZ zná kompletní line-up všech zastávek

Colours of Ostrava – 19. – 22. července, Ostrava

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival, jenž se každoročně řadí mezi největší a nejnavštěvovanější hudební události v České republice. Od roku 2012 se festival koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic a ani letos tomu nebude jinak. Mezi headlinery se řadí britská indie popová zpěvačka s éterickým hlasem Birdy, jež se v České republice představí vůbec poprvé. Dále americká kapela Imagine Dragons nebo americká zpěvačka s italskými kořeny LP. Z tuzemských interpretů pak vystoupí například Michal Hrůza a to rovnou s více než padesáti členy Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Čtěte také: Organizátoři Colours of Ostrava zveřejnili line-up na letošní rok 

Benátská – 27. – 30. července, Liberec

Hudební festival, jenž si za dobu své existence vysloužil lichotivé přízvisko nejkrásnější český festival, tradičně proběhne poslední červencový víkend v Liberci. Představí se přední interpreti české a slovenské scény.

Billy Talent – 1. srpna, Olomouc, 3. srpna, Praha

Kanadská punk-rocková skupina Billy Talent se v České republice naposledy ukázala loni během rockového festivalu Aerodrome. Letošní rok se českým příznivcům představí hned dvakrát a to během svého evropského turné.

Čtěte také: Billy Talent se při prázdninovém turné zastaví i v Olomouci
Čtěte také: Billy Talent po Olomouci vystoupí i v Praze

Sázavafest – 3. – 5. srpna, Světlá nad Sázavou

Sázavafest pravidelně nabízí to nejlepší z domácí scény, představuje vybrané zajímavé zahraniční interprety, ale dává prostor i zajímavým mladým kapelám a projektům. Z původní jednodenní akce v roce 2001 s jedním pódiem a kapacitou areálu 1 800 návštěvníků se Sázavafest rozrostl a stal se multikulturním festivalem, který nabízí třídenní program na několika scénách.

Čtěte také: Letošní Sázavafest nabízí výživný program

Robbie Williams – 19. srpna, Praha

Britská pop star Robbie Williams vydal před pár měsíci nové album a oznámil koncertní termíny evropského turné, na kterém se se společně s výjimečnými hosty Erasure představí fanouškům pod širým nebem.

Čtěte také: Robbie Williams představí nové album příští léto Praze 

The Offspring – 23. srpna, Praha

Od první koncertní návštěvy legendy amerického punk-rocku The Offspring v České republice uplynulo neuvěřitelných 24 let. V roce 1998 se zde zastavili, těsně před vydáním jejich průlomového alba Smash, v dnes již neexistujícím klubu U Zoufalců. Letos se po šesti letech zastaví v Praze v Malé sportovní hale. Role předkapel se zhostí Newdrive a The Bottom Line.

Papa Roach – 17. září, Praha

Papa Roach vydali před dvěma měsíci své deváté studiové album s názvem Crooked Teeth, které k nám živě přijedou představit již 17. září do Malé sportovní haly v Praze. Jako předkapela vystoupí anglická rocková formace Frank Carter & The Rattlesnakes, jež na začátku roku vydala svou druhou studiovku Modern Ruin.

Čtěte také: Papa Roach v Praze představí nové album 

Seether – 29. září, Praha, 30. září, Brno

Jedna ze stálic hardrockového nebe, jihoafrická parta Seether, vydává nové album Poison the Parish a vyráží turné napříč kontinenty, v rámci kterého zavítá na podzim i do České republiky. Své zdejší fanoušky potěší hned dvakrát. Poprvé zde hudebníci zahrají v pátek 29. září v pražském Lucerna Music Baru, podruhé o den později na brněnské Flédě, kam pro vás připravujeme i soutěž o vstupenky!

Čtěte také: The Seether se představí Praze i Brnu 

Queen a Adam Lambert – 1. listopadu, Praha

Britská kapela Queen, která momentálně vystupuje se zpěvákem Adamem Lambertem, představí během svého evropského turné zbrusu novou show, ve které zazní mimo jiné i skladby z jejich nejprodávanějšího alba News of the World. Navíc toto turné přinese změny oproti těm minulým. Hudebníci plánují zahrát i skladby, které ještě nehráli.

Čtěte také: Queen a Adam Lambert oznámili evropské turné, vystoupí i v Praze  

The Kooks – 11. listopadu, Praha

Indierocková kapela The Kooks vystoupí poprvé v České republice na samostatném koncertu. Čtyřčlenná skupina se již dříve objevila na festivalech Metronome v Praze nebo Rock for People v Hradci Králové. Již teď se můžeme těšit na výběr toho nejlepšího z kapelní diskografie a elektrizující show. Předskakovat jim budou domácí hvězdy indie popu Lake Malawi.

Gorillaz – 14. listopadu, Praha

Gorillaz patří k největším hudebním legendám jedenadvacátého století. Po vydání dlouho očekávaného pátého studiového alba Humanz se slavná virtuální kapela Gorillaz poprvé představí naživo českému publiku. Spolu s ní vystoupí i velký Gorillaz Live Band.

Čtěte také: Legendární animovaní Gorillaz zahrají i v Praze 

The Rasmus – 15. listopadu, Praha

Finská kapela The Rasmus ohlásila comeback na koncertní pódia. V letošním roce navíc vydává nové album, s nímž vyjíždí na Dark Matters Tour a jednou z podzimních zastávek bude i Praha.

Brayn Adams – 19. listopadu, Brno

Kanadský zpěvák Bryan Adams, jeden z nejlepších rockových umělců na světě, se vrací do České republiky. Tentokrát se však fanouškům představí v Brně, kam se vrátí po čtyřech letech.

Čtěte také: Bryan Adams zamíří na Moravu 

Marilyn Manson – 19. listopadu, Praha

Americký bouřlivák a pán temnot Marilyn Manson se v listopadu po třech letech vrátí do Prahy, aby tuzemským fanouškům představil zbrusu nové a netrpělivě očekávané album Heaven Upside Down. Tentokrát zahraje se svojí kapelou ve větším prostoru holešovické Tipsport Areny.

Čtěte také: Marilyn Manson letos vystoupí v Praze 

Five Finger Death Punch a In Flames – 26. listopadu, Praha

Five Finger Death Punch a In Flames spojí letos na podzim síly na společném evropském turné, které se zastaví i v České republice. Jako speciální host se představí formace Of Mice and Men.

HIM – 2. prosince, Praha

Finští love metaloví HIM ohlašují konec své kariéry. Se svými fanoušky se rozloučí v rámci velké šňůry pojmenované Farewell Tour. Její evropská část, která čítá pětadvacet zastávek, začala již v červnu a s krátkými pauzami bude trvat až do konce letošního roku.

Scorpions – 3. prosince, Ostrava

Legendární německá skupina Scorpions je od roku 2010 na monstrózním světovém turné, které v prosinci zavítá i do Ostravy. Kapela zde představí největší hity své déle jak pět desetiletí trvající hudební kariéry.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.