TIP REDAKCE: 9 způsobů, jak letos ukončit festivalovou abstinenci

Rockový Slunovrat, Kryštof, Grape | Foto: Jan Tran, Lukáš Milko, Marie Veselá, MonsterMusic

Horké stany, dny plné hudby a nekonečná zábava – letní atmosféru festivalů již všichni potřebujeme jako sůl! Ačkoliv se ještě nesejdeme ve stejných počtech jako před covidovou pandemií, můžeme si dopřát komornější varianty některých našich oblíbených festivalů. Na kterou událost zamíříte vy?


Do ostravských ulic

Colours of Ostrava jsou bohatým doprovodným programem vskutku proslavené. V roce 2011 se krom areálu Dolní oblasti Vítkovice festivalové dění dostalo až do ulic samotného města a bylo nazváno Festival v ulicích. A ten bude probíhat i letos, již 25. a 26. června, ačkoliv trochu jinak než dříve. S podtitulem Art&Life půjde především o pouliční hudebníky, kapely, akrobaty, herce i tanečníky nejen od nás, ale i ze zahraničí. Zatím očekáváme africké rytmy v podání skupiny Ba-to-cu afro dance and drums, energickou balkánskou dechovku Lovesong Orchestra a taneční školu swingu JazzMonkeys.

Léto místo Kempu

Ačkoliv si letos zase nemůžeme odpočinout s mistrným programem známého Kryštof Kempu, kapela nám to vynahradí alespoň turné s trošku jiným playlistem, trošku jinou scénou a kapelou alespoň o rok starší. První z devíti zastávek bude 3. července na brněnském Stadionu Za Lužánkami. Je nejvyšší čas pořídit si vstupenky, jistě se po nich co nevidět slehne zem.

Foto: Kryštof roztancovali amfiteátr v Porubě, a to rovnou dvakrát

Malá rocková radost

Festivalpark na královehradeckém letišti patří českému miláčku Rock for People, a tak nám může přinést několik příjemných koncertů v rámci Léto v parku. Zatím je potvrzeno, že zahrají Tata Bojs a Horkýže Slíže, každopádně budou brzy následovat i další jména. Jak je pro RfP zvykem, zapište si do diářů první červencový víkend!

Grape skončil pod mostem

Slovy pořadatelů festivalu – Grape letos skončil pod mostem. To jim ale nebrání v tom, udělat pod tím mostem pořádnou parádu. Po většinu červencových víkendů si užijete slovenské stálice jako Para, Billy Barman a Gleba na Tyršově nábřeží v Bratislavě. Nestrachujte se, hudební line-up tímto vůbec nekončí a brzy se dozvíme, kdo bude následovat.

Popový trh

Minulé léto se na festivalovou scénu chystal vrhnout nováček Pop Messe. Svůj debut však musel odložit, ale jeho čas nastal nyní!  Dvoudenní akce proběhne 23. – 24. července v Brně v areálu bývalého fotbalového stadionu Za Lužánkami a Bobycentra. Nemůžeme festivalu upřít, že do toho jde s pěknou parádou – během dvou dní vystoupí Modeselektor, Acid Arab, Tommy Cash, Ca$hanova Bulhar, Ventolin, Buty, Zrní a další.

Brutal Assault přidává plyn

Český předák v prezentaci extrémních kapelách nám znovu nabízí svou malou verzi. Akce získala jméno podle ikonického místa konání Josefova, Josefstadt, a proběhne o druhém, lehce prodlouženém srpnovém víkendu. Brutal Assault si zakládá na kvalitě služeb a areálu, proto rád návštěvníky seznámí s josefovským geniem loci. Potvrzených kapel není vůbec poskrovnu – Ad Nauseam, Burning Witches, Conjurer, Destruction, Gride, Igorrr, Mental Cruelty, Pestilence, S.D.I., Spasm a mnoho dalších.

Rockový Slunovrat přijde o trochu dříve

Lesním divadlo v Řevnicích bude moci letos hostit 14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat, a to 13. a 14. srpna 2021. Vystoupení si po loňsku zopakuje kapela Zooblasters a premiéru si odehrají mezinárodní United Flavour.

Čtěte také: Rockový Slunovrat 2021 se uskuteční v novém termínu

Lehké hrady

Dietní verzi si mohou letos naservírovat i fanoušci putovní Hradů CZ. 20. srpna umělci jako Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21, No Name, Pokáč a několik dalších navštíví Hradec nad Moravicí, o týden později Bezděz. Pokud jste měli lístek na loňskou edici, máte čas do neděle 20. června, do kdy je pro hudební fanoušky jako vy rezervována celá kapacita festivalů. 21. června se zbytek volných míst pustí do volného prodeje.

Musíme to nažhavit u kyvadla

Pátý ročník festivalu Metronome Prague byl již oficiálně přesunut na 23. – 26. června příštího roku, ale nakonec ani letos nepřijdeme o solidní nálož dobré hudby. Organizátoři pečlivě připravili akci Metronome Prague Warm Up, a letošní léto sezónu bude uzavírat 10. – 12. září 2021! Prvními ohlášenými účinkujícími jsou britská Morcheeba. Tato kapela zrovna čerstvě vydala album Blackest Blue a můžeme se tedy krom stálic těšit i na novinky.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.