Colours of Ostrava hlásí posledního headlinera. Jsou jím Kasabian!

Kasabian | Zdroj: facebook.com

EEZ-EH! Jestli nejsou právě Kasabian tím nejlepším, co může současná rocková scéna Britských ostrovů nabídnout, tak už nikdo. Vždyť se pyšní Brit Awards titulem Kapela roku, jejich Fire je Skladbou roku a nechybí jim ani ocenění za nejlepší desky či nejlepší live formaci. A v létě vystoupí ve Vítkovicích na Colours of Ostrava! Dalšími oznámenými jsou Clean Bandit či Rodrigo y Gabriela.

Kasabian, hudební fenomén současnosti z anglického Leicestru, se na hudební scéně pohybuje už něco kolem osmnácti let. Za tu dobu, s pěti deskami na kontě, si čtveřice stihla vybudovat renomé jedné z nejlepších kapel 21. století. O tom svědčí nejen fakt, že je britský magazín Q v roce 2010 ocenil v kategorii Best Act in the World Today, ale také spousta dalších významných ocenění a nominací. Kasabian bývají často skloňováni ve spojitosti se svými živými vystoupeními, která také nezůstávají neoceněna. O tom, jakou energii dokáží na pódiu kumulovat, se v létě můžeme přesvědčit sami!

U Kasabian platí: co deska, to pojem. Už první eponymní počin z roku 2004 je vystřelil mezi hudební elitu. O dva roky později přišlo Empire, o tři další pak dnes už tak trochu legendární West Ryder Pauper Lunatic Asylum, jež bylo mimo jiné nominováno na Mercury Prize. Jeho skladby Underdog a Fire stihly za šest let už dost dobře zlidovět (druhá jmenovaná byla mnoho let oficiální skladbou britské Premier League). V roce 2011 vydali Kasabian Velociraptor! a loni v červnu růžovočerné 48:13, s nímž nyní obráží svět. I když si deska odnesla rozporuplné recenze, především co se týče textů, o její zábavnosti nemůže být pochyb.

„Další kapely a účinkující budou samozřejmě ještě přibývat, ale tímto již máme potvrzeny všechny letošní headlinery,“ řekla ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová. Kasabian se tak jako hlavní hvězdy přidávají po bok Björk, Rudimental, St. Vincent či Miky. Vedle nich pořadatelé potvrdili britské Clean Bandit, čerstvé držitele Grammy, kteří ve své muzice kombinují elektroniku se smyčcovou klasikou, a mexické kytarové duo Rodrigo y Gabriela.

Festival v termínu od 16. do 19. července tradičně nabídne čtyři dny plné koncertů hvězd světové i domácí hudby, divadel, diskusí, workshopů, filmů i výtvarných aktivit. Momentálně je k dostání edice čtyřdenních vstupenek za 2090 korun v e-shopu festivalu a v síti Eventim (cena platí do 31. března 2015). V e-shopu je již možné si také zakoupit ubytování v kempu u areálu, parkování u areálu a parkování u kempu.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).