Dlouhé čekání na nové album Fergie se vyplatilo

Fergie | Zdroj: billboard.com

Zpěvačka Fergie dosáhla spolu s hip-hopovou kapelou The Black Eyed Peas světového věhlasu. Je k nevíře, že dosud vydala pouze jedno sólové album. Jmenovalo se The Dutchess a bylo to již v roce 2006. Nyní jsme se konečně dočkali jeho pokračování.

Druhé sólové album americké zpěvačky Fergie bylo v plánu již od roku 2013. Vyšlo několik singlů a samotné vydání se několikrát odsunulo. Nyní k němu konečně došlo – album Double Dutchess je na světě. Vydáno bylo na zpěvaččině vlastním labelu Dutchess Music ve spolupráci s vydavatelstvím BMG Richts Management.

Hned na začátku se dá s klidným srdcem říci, že se Fergie podařilo bezmála hodinovou placku naplnit kvalitní hudbou, která v žádném případě nenudí a baví od začátku do konce. Úvodní Hungry je parádní introdukcí k celému albu. Skvěle drží hip-hopové napětí a objevuje se tu první host, a sice rapper Rick Ross. Následující Like It Ain’t Nuttin’ pokračuje v nastolené náladě. Klavírní riff a důrazný rytmus výborně svědčí Fergiemu rapovému umu. Producentsky se na ní podílel Fergiin někdejší kolega z The Black Eyed Peas – rapper a odborník na slovo vzatý will.i.am.

Třetí track You Already Know je opět šťavnatý rap, zajímavá je tu i participace Nicki Minaj se jejím typickým a nenapodobitelným hlasem. Skladba končí zajímavou proměnou na pomalejším a melancholičtějším poli. Just Like You už míří hodně do popu a do hitparád, ale skladba je to kvalitní a dobře zde vyniká Fergiin silný hlas. A Little Work je opět jemný pop, tentokrát s rozezpívaným refrénem. Life Goes On je zas trochu svižnější a navíc skvěle zaranžovaná.

Sedmou písní je poněkud košilatá M.I.L.F. $, která vyšla už před rokem a proslavila se svým veselým videoklipem, i hudebně ale má určitě co nabídnout. Save It Til Morning je naproti tomu opět pomalejší melancholie se silným refrénem. V Enchanté je sice k slyšení šlapavý beat a chytlavá mezihra, přesto je píseň poněkud zasněná – koneckonců účinkuje v ní zpěvaččin syn Axl JackTension opět táhne přímo na bránu svým důrazným rytmem a Fergiiným sexy hlasem. V L.A. Love (la la) se opět vrací spíše na hip-hopovou půdu, ovšem i tady jde o chytlavou refrénovku. Love Is Blind začíná skoro až pohádkovým motivem a jde o velmi melodickou věc – navíc s dost výrazným a nečekaným přesahem k jamajskému reggae, včetně kytary přizvukující na druhou dobu. Končí se pomalou Love Is Pain.

Fergie nám opět představila špičkovou kvalitu – desku našlapanou výbornými songy. Po poslechu má jeden pocit, že to v žádném případě nebyla hodina strávená nadarmo a hned by si Double Dutchess pustil nejradši znovu.

Fergie – Double Dutchess

Skladby: Hungry, Like It Ain’t Nutting, You Already Know, Just Like You, A Little Work, Life Goes On, M.I.L.F. $, Save It Til Morning, Enchanté, Tension, L.A.Love (la la), Love Is Blind, Love Is Pain

Celkový čas: 56:54 min
VydavatelstvíDutchess Music/BMG

Hodnocení: 80 %


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 129 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...