V Ivanovicích na Hané řádila kapela Turbo

Slavnosti babího léta | autor: Jaroslav Štěrba

Každý milovník dobrého piva, uzených dobrot a rockové hudby si v sobotu 7. září přišel určitě na své. V Ivanovicích na Hané se konaly Slavnosti babího léta.

Krásně prosluněný zářijový víkend umožnil organizátorům připravit pěknou akci. V areálu letního kina v již zmiňovaném městě proběhla akce, která byla programově nabitá jak pro děti, tak pro dospělé.

V 15 hodin zde bylo předeno bubnování dětí a představení ZUŠ Ivanovice na Hané a dalších tanečních skupin. Od 17 hodin zde začaly hrát kapely, jejichž melodie se nesly převážně v rockovém stylu. Hlavní hvězdou celé této akce byla kapela Turbo. Tato hudební skupina je na české scéně již od roku 1980, kdy svými rytmy obšťastňovala naše rodiče. Mezi největší hity kapely patří písničky HráčChtěl jsem mít nebo také Láska z pasáží. Kluci to na slavnostech pěkně rozjeli a zvedli z laviček nejednoho návštěvníka. Jako další hosté se představili Zigi Horvát – textař, hudebník a moderátor; Cock-Tail – pop-grungeová skupina z Vyškova; a v neposlední řadě rocková kapela Dark Gamballe. Všichni návštěvníci mohli pařit až do půlnoci, kdy byly slavnosti ukončeny.

Vyvedená akce se nesla v duchu dobré nálady. Předpokládám, že každý účastník měl všeho podle potřeby. Celé slavnosti byly pod vedením městského úřadu Ivanovice na Hané ve spolupráci s SDH a dalšími organizacemi. Lidé měli možnost získat slevu na vstupné, kterou bylo možno obdržet po návštěvě určitý kulturních a sakrálních památek Ivanovické brány.

Řekl bych, že se akce povedla jak z pohledu účastníků, tak i z pohledu organizátorů, a všichni mohou být spokojení.

+ dobrý výběr kapel

+ zajištěnost občerstvení za příznivé ceny

– špatná volba taneční plochy

– velký skok v ceně vstupenek

Hodnocení: 80%


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.