Holden: Nalákat lidi do klubu, kde hrají neznámé kapely, hraničí s mission impossible

Holden | Zdroj: facebook.com

Kapela Holden si před nedávnem prošla obrovskou změnou, a to když vydala česky zpívané album Střepy v postelích a zároveň zkrátila svůj původní název Holden Caulfield. Aktuálně je kapela na turné, kde ji doprovází ironický Smrtislav a nejen o turné jsme si popovídali s frontmanem Holdenů, Martynem Starým.

V minulosti jsi prošel několika kapelami. Máš pocit, že je česky zpívaný Holden to pravé ořechové?

Věřím v to plně. Je to kapela, ve které jsem nejšťastnější ze všech kapel, ve kterých jsem doposud byl.

Jak vzpomínáš na náctiletý pop-punk s kapelou NaPsuVši?

S nostalgií a částečným studem. To, co jsme tehdy dělali, se v podstatě nedá poslouchat, ale dělali jsme to s čistým srdcem.

Deska Střepy v postelích obsahuje 10 songů, který z nich je Ti nejbližší a proč?

Nejbližší ve smyslu nejosobnější je závěrečný Epilog. To je absolutní zpověď srdce rozbitýho na padrť. Hudebně nejbližší je mi asi Vesmírem, protože je to píseň věru líná a já jsem člověk taktéž vskutku líný.

Na turné ses vydal s partou Smrtislav. Různorodost obou kapel je do očí bijící. Jak bys nalákal na koncert lidi, kterým jména Holden a Smrtislav nic neříkají?

Nalákat do klubu, nota bene na koncert, lidi, kteří nikdy o interpretech neslyšeli, je v dnešní době neuvěřitelně složitá disciplína. To takřka hraničí s mission impossible. Lidi jdou radši na osmý pokračování nějakýho popcorn filmu, u kterýho nemusej přemýšlet, za dvojnásobek peněz. Ale věřím, že těm, co si přesto na naše turné cestu najdou, naservírujeme milou zábavu na večer v podobě toho, jak momentálně zní česká klubová pop music a navíc to ještě můžeme spojit s večírkem. To zas není úplně blbý přece!

Smrtislav a Holden

Příští týden zahrajete v Brně a spousta kapel tvrdí, že koncerty tam mají nejlepší atmosféru. Můžeš to taky potvrdit?

Můžu. Já jsem s dovolením zakladatelem občanského sdružení Spolek Milovníků Brna, zkráceně SMB, tudíž ode mě nemůžeš čekat jinou odpověď než tu, že koncerty v Brně jsou naprosto výjimečné.

Vzpomeneš si na svůj největší koncertní trapas?

Jo, vzpomínám si velmi dobře a dokonce si i myslím, že až do smrti nezapomenu. Ale nevím, zda je vhodné zrovna tenhle trapas tahat sem, bylo to něco fakt strašnýho, i když jsem za to úplně nemohl já, ale spíš prošlé potraviny. Jinak se mi samozřejmě stávaj takový ty klasiky, jako že zapomeneš texty nebo tak.

Jaký máš názor na nynější velmi oblíbený, v rádiích hrající český pop?

Mám na to svůj názor, který ale nechci veřejně moc ventilovat. Kdo jsem já, abych soudil? Myslím ale, že máme v ČR spoustu dobrých kapel, některé ten prostor dostávají, jiné ale úplně ne. Co s tím dělat ale nevím, bohužel.

Jaké máš s kapelou plány na léto? Pojedete nějaké fesťáky?

Jo! Pojedeme festivaly. Všechna data budou určitě na našich stránkách a facebooku.

Hraješ raději v klubech nebo je pro Tebe lepší festivalová atmosféra?

Radši mám festivaly. Studenej drink, sluneční brejle, holky v nebezpečně krátkejch kraťasech s kytkama ve vlasech. Kluby mají samozřejmě něco do sebe, ale festivaly mam radši.

Vyjádři třemi slovy, nač se mohou fanoušci na Flédě příští týden těšit.

Slušelo by se říct sex, drogy a rock’n’roll, ale myslím, že nedojde ani na jedno. Takže tři slova: Holden, Smrtislav a Brněnskost.

Co bys vzkázal čtenářům MonsterMusic?

Že jsem moc rád, že čtou hudební periodikum, ono takových lidí je čím dál, tím míň. Ale díky lidem, který to zajímá, kapely jako my můžou vůbec existovat a hrát. Tak děkujeme!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.