Nejzajímavější desky roku 2018: Rozmanitý Post Malone, zlomený Mike Shinoda a Marpo bez žánrových hranic

Mike Shinoda, Marpo, Post Malone | Zdroj: facebook.com

Hudební žebříčky i srdce fanoušků dobývalo letos opět plno výjimečných desek napříč různými žánry. Které studiovky opravdu stály za pozornost?

Čtěte také: Nejzajímavější desky, které přinesl rok 2017

Post Malone – beerbongs & bentleys

Jedno z nejočekávanějších alb tohoto roku bylo beerbongs & bentleys od Post Malona. A to světu R&B a hip hopu naprosto vytřelo zrak. Na všech hudebních platformách dosahovalo obrovských úspěchů a díky své rozmanitosti si na ní snad každý posluchač něco oblíbí.

Recenze: Naplnila nová deska Post Malona očekávání celého světa?

Architects – Holy Hell

Architects i přes ztrátu Toma Searle vydali jednu z nejlepších desek tohoto roku. Čiší z ní nezměrné emoce a hranice žánru tady nehrají roli. Ve vyspělosti Holy Hell je jasně vidět, jak dlouhou cestu tato metalcoreová skupina ušla.

Recenze: Architects se na Holy Hell vyrovnávají se ztrátou klíčového člena. Na kvalitě jim to ale neubralo

Twenty One Pilots – Trench

Album Blurryface vyneslo americkou dvojici před třemi lety do hudebních nebes, a tak panovala spousta pochybností, jestli Twenty One Pilots dostojí očekáváním s novinkou Trench. Tyler Joseph a Josh Dun ale opět ukázali, že dobře ví, co dělají. Trench je promyšlená, dynamická a emocionální záležitost, na kterou se rozhodně vyplatilo čekat.

Recenze: Twenty One Pilots na albu Trench pokračují v boji se svou myslí

Moose Blood – I Don’t Think I Can Do This Anymore

Dost možná poslední deska americké pop punkové emo čtveřice sice nedosahovala kvalit jejich debutu, přesto byla úctyhodným zakončením šestileté tvorby. Předtím než Moose Blood oznámili (alespoň prozatímní) konec, stihli v Praze předvést, že i naživo je nové album plné energie.

Recenze: Moose Blood na nové desce neztrácí na své hudební osobitosti

nothing,nowhere  – ruiner

Americký rapper Joe Mulherin alias nothing,nowhere navázal na svou předešlou desku Reaper více než dobře. Jen něco přes půl roku mu trvalo, než se vrátil s další perfektní kombinací melancholie, rapu a jemného kytarového zvuku.

Recenze: Nothing,nowhere na novém albu konfrontuje své nejtemnější pocity 

Mike Shinoda – Post Traumatic

Mike Shinoda se na debutovém sólo albu Post Traumatic vyrovnával se ztrátou přítele a frontmana Linkin ParkChestera Benningtona. V šestnácti skladbách popisuje období po smrti hudební legendy a deska je velmi intimní, temná a už jen kvůli samotné myšlence je pro fanoušky Linkin Park naprostou povinností.

Recenze: Mike Shinoda na Post Traumatic zcela popustil uzdu emocím

Marpo – Dead Man Walking

Přestože se konec roku soustředil hlavně na Marpa v ringu, na jeho poslední album by se nemělo zapomínat. Marpo zde totiž boří žánrové hranice, nebojí se zariskovat a svou sedmou studiovku Dead Man Walking tak vnáší do nového hudebního spektra.

Recenze: Marpova deska Dead Man Walking nabízí jedinečnou kombinaci rapu, country a metalu

IAMX – Alive In New Light

IAMX s novou tvorbou neotálel. Ani ne půl roku od poslední desky se totiž Chris Corner vrátil s další. Přestože obsahuje jen devět skladeb, své kouzlo IAMX neztrácí a Alive In New Light letos určitě patří mezi to nejzajímavější.

Recenze: IAMX se na Alive In New Light vyhnul starým chybám

The Atavists – Lo-Fi Life

Lo-Fi Life je stejně jako předešlé album opět plné energie, tentokrát si ale hradecká kapela vyhrála s modernějším zvukem a mnohem nepředvídatelnější strukturou skladeb. Pokud se vyhýbáte české scéně, tak právě u Lo-Fi Life byste měli udělat výjimku. Budete mile překvapeni.

Recenze: The Atavists vytvořili v Lo-Fi Life zajímavou syntézu pocitů i žánrů

Alkaline Trio – Is This Thing Cursed?

Členové Alkaline Trio měli sice plno práce s projekty mimo kapelu a zpěvák a kytarista Matt Skiba navíc začal působit v Blink-182, ale ani to jim nezabránilo, aby po pěti letech vypustili do světa novou desku. Ta měla jasný cíl, ukázat, že Alkaline Trio jsou stále naživu a ve výborné formě.

Recenze: Alkaline Trio jsou na Is This Thing Cursed? zpět ve skvělé formě

Monkey Business – Bad Time For Gentlemen

Na novém albu Monkey Business byla Tonya Graves nahrazena Terezou Černochovou, a ta si ve funk-popové kapele se zpěvákem Matějem Ruppertem sedla skvěle. Kromě toho na desce najdete plno hudebních hostů a spoustu originálních textů, takže Bad Time For Gentlemen nesmí v našem výčtu chybět.

Recenze: Dnešní doba nepřeje gentlemenům, hlásají na nové desce Monkey Business

As It Is – The Great Depression

Britská čtveřice As It Is s touto deskou naprosto změnila image a hudebně přitvrdila. Tím se snažila dodat jejich konceptuálnímu albu ještě větší rozměr, a to se podařilo. Na pop punkové scéně toho letos vyšlo hodně, ale The Great Depression kvalitou rozhodně vyčnívá.

Recenze: As It Is a The Great Depression: Ambiciózní projekt s hlubokou myšlenkou


Napište komentář